Производител на прилагодени водоотпорни поли-мејлери Шарени торби за испраќање

Краток опис:

Големина на едно пакување:12X16X5 cm

Единечна бруто тежина:0,030 кг

Тип на пакет:кеси за пошта се пакуваат во картон за извоз, (големина и количина на картон) до големината на артиклот и начинот на пакување


Детали за производот

Ознаки на производи

Вовед

икона-страница
Индустриска употреба: пакување облека Користете: Детска облека, обувки, долна облека, чорапи, други обувки и облека, крзно, облека и додатоци за обработка
Материјал: LDPE Место на потекло: Кина
Име на брендот: Поддршка приспособена Број на модел: 001
Име на производ: Поли материјал прилагодени поштенски торби Дизајн/печатење: Поддршка приспособена
Запечатување и рачка: Силен леплив печат Сертификат: ROHS
Карактеристика: Водоотпорен еко-пријателски нетоксичен Апликација: логистички кеси за пакување
Стил: Самолеплив поштар Употреба: Пошта Куриер Експрес
Клучни зборови: поштенски кеси  

Единечна ставка

Големина на едно пакување:12X16X5 cm

Единечна бруто тежина:0,030 кг

Тип на пакет:кеси за пошта се пакуваат во картон за извоз, (големина и количина на картон) до големината на артиклот и начинот на пакување

Водечко време:

Количина (парчиња) 1 - 10000 > 10000
Време на довод (денови) 7 Да се ​​преговара
про_детали_01

Поли Мејлер

Поли-поштарите станаа главен производ за многу онлајн трговци на мало поради нивните бројни предности.Овие лесни, но издржливи кеси за испорака се направени од полиетиленски материјал, кој е флексибилен, водоотпорен, отпорен на кинење и ја штити содржината од нечистотија и влага.Еве некои од причините зошто полите пошта се претпочитаат во однос на традиционалните материјали за пакување како кутии:

1. Ефтино
Поли-поштарите се многу поевтини во споредба со другите опции за испорака, што ги прави рентабилен избор за малите и средни бизниси.Тие бараат помалку материјал, помалку простор и помалку работна сила, што во превод значи помали трошоци за испорака.

2. Приспособливо
Поли-поштарите се достапни во широк спектар на бои, големини и стилови, што ви овозможува да ги приспособите со името на вашиот бренд, логото и уметнички дела.Ова помага во создавањето професионален изглед и промовира препознавање на брендот кај клиентите.

3. Еко-пријателски
Поли-поштарите се поеколошки во споредба со традиционалните материјали за пакување.За разлика од кутиите, полите пошта се лесни, намалувајќи го јаглеродниот отпечаток за време на испораката.Покрај тоа, тие се рециклираат и може да се користат повеќе пати.

4. Практично
Poly-mailers се прифатливи за корисниците, особено за клиенти кои не сакаат да се занимаваат со гломазни или тешки пакети.Тие се лесни за отворање, затворање и складирање, што ги прави совршен избор за испорака на производи од сите облици и големини.

5. Трајност
Поли-поштарите се робусни, осигурувајќи дека содржината внатре е добро заштитена за време на испораката.Материјалот отпорен на кинење осигурува дека кесата не се кине или пробива лесно, со што се спречува оштетување на содржината.Оваа карактеристика на издржливост ги прави идеални за испорака на кревки предмети како што се електроника, накит и козметика.

Како заклучок, полите поштари се одлично решение за пакување за бизниси кои сакаат да ги минимизираат трошоците за испорака, да го зголемат препознатливоста на брендот, да го намалат нивниот јаглероден отпечаток и да ги заштитат своите производи за време на транзитот.Со нивните многубројни предности, нема причина да не се префрлите од традиционалните материјали за пакување на поли-меилери.

про_детали_02
про_детали_03
про_детали_04
про_детали_05
про_детали_07
про_детали_08

  • Претходно:
  • Следно: